Далтън Кнехт отбелязва 21, за да поведе №17 Тенеси пред №20 Илинойс 86-79
AP News | 2023-12-09 | 21:57:03

НОКСИВЪЛ, Тенеси (AP) — Далтън Кнехт отбеляза 21 точки и №17 Тенеси се върна от дефицит през второто полувреме до победи номер 20 Илинойс с 86-79 в събота.

Кнехт имаше осем точки в ключова четириминутна пауза, когато Тенеси (6-3) нарасна от пасив от четири точки до преднина от шест точки само над 13 минути за игра. Илини останаха без гол в частта.

Гардикът Сантяго Вескови добави 12 точки и девет борби срещу много по-високия Илини. Джонас Айду вкара 14, а Джосая-Джордан Джеймс имаше 12 точки и седем асистенции.

Куинси Герие и Терънс Шанън вкараха по 22, за да поведат Илинойс (7-2). Коулман Хокинс имаше 14. Илини бяха ограничени до 33% стрелба от полето.

Тенеси измина повече от четири минути без гол през първото полувреме, което позволи на Илинойс да изгради преднина от 36-34 на полувремето зад 12 точки на Гуериер. Кнехт, който беше ограничен до 11 минути поради проблеми с фаула, поведе Волите с осем.

ИЗВЪРШВАНЕТО ЗА ВЪНШЕ

Илинойс: Последователността е основна цел за Илини, когато започват да приключват своя график за декември и се насочват към месомелачката на своята кампания Big Ten. Победата над Флорида Атлантик и сравнително силното представяне срещу Тенеси ще бъдат усилия за надграждане.

Тенеси: Играта срещу пет отбора, които в момента са класирани в Топ 25 в първите им девет мача, може да помогне на Vols надолу по пътя. Тенеси започва играта на Югоизточната конференция срещу Оле Мис на 6 януари.

СЛЕДВАЩО

Илинойс: Илини ще има осем почивни дни за изпити, преди да бъде домакин на Колгейт в неделя, 17 декември.

Тенеси: Домакин на Южна Джорджия във вторник.